عوامل اصلی بروز سرطان
×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


آخرین مطالب

» بیماری ها و درمان » عوامل اصلی بروز سرطان

عوامل اصلی بروز سرطان

عوامل اصلی بروز سرطان سرطان افزایش روز به روز سرطان های متفاوت در جامعه بشری مسئله جدی است که هرکسی را نگران میکند و به راهی برای جلوگیری آن است. سرطان،یا همان غده های بدخیم، رشد غیر طبیعی سلول ها است. بیش از 100 نوع سرطان شامل سرطان سینه، سرطان پوست، سرطان ریه، سرطان روده […]

عوامل اصلی بروز سرطان

سرطان

افزایش روز به روز سرطان های متفاوت در جامعه بشری مسئله جدی است که هرکسی را نگران میکند و به راهی برای جلوگیری آن است.

سرطان،یا همان غده های بدخیم، رشد غیر طبیعی سلول ها است. بیش از 100 نوع سرطان شامل سرطان سینه، سرطان پوست، سرطان ریه، سرطان روده بزرگ، سرطان پروستات و لنفوم وجود دارد. علائم بسته به نوع متفاوت است. درمان سرطان ممکن است شامل شیمی درمانی، اشعه ویا جراحی باشد.

چند مورد از کار هایی که باعث میشه درصد ابتلا به سرطان در ما افزایش پیدا بکنه رو بررسی میکنیم.

4125

شکر های مصنوعی

هرچند که هیچ مدرک علمی جز ایمیل ها و صحبت هایی که درمورد این شیرینی های مصنوعی صورت نگرفته .هرچند که محققان بیان کرده اند که با آزمایش انها روی بدن موش های صحرایی انها را مبتلا به سرطان کرده است.البته بیان می شود که بدن انها از ما متفاوت است.

14521

اشعه ایکس

دندانپزشک شما به دلیلی شما را در معرض اشعله ایکس قرار می دهد تا بهتر موضوع را متوجه شود .اما حتی دوزهای کم اشعه ایکس شانس ابتلا به سرطان را افزایش می دهند،البته تنها با مقدار کمی. به طور کلی، دوز تابش بالاتر، بیشتر خطردارد.

145112

تلفن های همراه

این وسیله که همیشه در دسترس همه ی ما قرار دارد. همان نوع انرژی را که اجاق های مایکروویو می دهد تولید می کند. تا کنون، آن را با سرطان مرتبط نمیکردند اما تحقیقات بیشتری نیاز است.بهتر است در مورد استفاده از تلفن های همراه بیشتر دقت کنیم . در صورت امکان از آن کمتر استفاده کنیم.

452145

گوشت

این که آیا گوشت شما  پخته شده یا قرمز است، شما در زندگی کمتر به آن توجه میکنید. فقط یک هات داگ در روز می تواند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهد. برش های گوشت سرد و هات داگ همه حاوی نگهدارنده های نیتریت هستند که باعث. می شود احتمال ابتلا به سرطان افزایش پیدا کند.

25415

آب های داخل بطری

اگر بطری پلاستیکی شفاف باشد، ممکن است حاوی بسفنول باشد. این مواد شیمیایی در ظروف غذا و نوشیدنی (به جز بطری های بچه) است. نگران نباشید، از غذاهای کنسروی خودداری کنید و نوشیدنی ها و چای ها را در پلاستیکی شفاف تهیه کنید. برای غذای گرم، به جای پلاستیک از شیشه یا ظروف فلزی استفاده کنید.

7445421

فلوراید

این ترکیب در آب و سایر نوشیدنی ها و در مواد غذایی، خمیر دندان و دهان شویه ها یافت می شود. اگر چه بسیاری از مطالعات پیوند بین آن و سرطان را جستجو کرده اند، اکثر محققان می گویند هیچ کرات قوی وجود ندارد. اگر شما در مورد آن نگران هستید، می توانید از آژانس حفاظت از محیط زیست از آب آشامیدنی خود بپرسید. اگر آن بالا باشد، آب را به آب بطری تبدیل کنید که معمولا کمترین آن است.

745854

خطوط برق

هر چیزی که باعث تولید، ارسال یا استفاده از برق می شود تابش بسیار فرکانس پایین ای ال اف را می دهد. هیچ اثری وجود ندارد که باعث سرطان شود.با این حال، موسسه ملی علوم بهداشت محیط می گوید به علت “نگرانی محدودی” که وجود دارد. برای حفظ ایمنی، حداقل فاصله زمانی بین دستگاه های الکتریکی باقی می ماند.اگه شما هم نگران این موضوع هستید میتوانید یک گامستر دریافت کنید و برای اندازه گیری میدان های ای ال اف در نزدیکی خود استفاده کنید.

7475454

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بیماری ها و درمان
تبلیغات
ارسال دیدگاه